Preporođeni Muslimović se opet upisao u strijelce

Iako ga nema na spisku selektora bh. nogometne reprezentacije, Safeta Sušića, Zlatan Muslimović iz utakmice u utakmicu briljira i niže golove kao u svoje najbolje igračke dane.

Trećeplasirani sastav kineske Superlige Guizhou Renhe s 2:1 je savladao Guangzhou Evergrande u 20. kolu, a vodeći gol za domaćina postigao je Muslimović u 35. minuti. Bio je to već 11. prvenstveni pogodak sjajnog 31-godišnjeg napadača.

Usput, ovo je Zlatanu četvrta uzastopna utakmica u kojoj je postigao gol.
Vratimo se kratko na pomenutu, današnju utakmicu 20. kola kineske Superlige. Gao Lin je u finišu prvog dijela poravnao rezultat na 1:1, a pobjedu domaćinu na Olimpijskog sportskom centr uu Guiyangu donio je Chen Jie pogotkom deset minuta prije kraja utakmice.
Dodajmo da Shanghai Shenhua s 2:1 vodi Hangzhou, a jedan gol za domaću momčad postigao je Bjelokošćanin Didier Drogba, koji je ovog ljeta u Kinu stigao iz Chelseaja. Taj susret još je u toku (85. minuta do objave ovog teksta).