NaslovnicaSanski MostSport

Prijateljske utakmice sanskih košarkašica

Ekipa Ženskog košarkaškog kluba „Sana“  sinoć je u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu odigrala prijateljsku utakmicu protiv ekipe Mladosti iz Mrknjić grada. Slavile su gošće rezultatom 40:60.

Pomenimo, samo dva dana prije mlade sanske sportašice su gostovale kod ekipe „Mladosti“ u Prijedoru gdje su u prijateljskom susretu slavile rezultatom  28:64. Prije toga, u prvoj prvensvenoj utakmici od svog nedavnog osnivanja, Ženski košarkaški klub „Sana“ je ostvario pobjedu na gostovanju u Bosanskoj Krupi. U okviru 1. kola Kantonalne lige Sanjanke su rezultatom  24:37 porazile svoje vršnjakinje iz KK„Bratsvo“.
Trener ŽKK „Sana“, Emir Lasić, kaže da je i pored sinoćnjeg poraza  zadovoljan nastupom svoje ekipe.
„ Mi smo za protivnika imali kvalitetniju i iskusniju ekipu Mladosti koja se takmiči u Prvoj ligi RS. Dok smo imali snage upsješno smo parirali gošćama,  a dokaz je da smo u jednom dijelu utakmice vodili 13 poena razlike. Također, i prvo poluvrijeme smo riješili u svoju korist i na odmor smo otišli sa šest poena prednosti. No, u drugom poluvremenu dolazi do pada u igri, odnosno do očekivanog umora naših igračica jer im je ovo peta utakmica u nizu. Mi, svakako treba još dosta da radimo, da složimo stvari, ali bitno je da igačice igraju sve bolje i stiču potrebno takmičarsko iskustvo, ističe trener Lasić

Narednu prvenstvenu utakmicu  u okviru 2. kola Kantonalne lige, ŽKK „Sana“ igra 27. arprila protiv protiv „Krajišnika“  u Velikoj Kladuši, a do tada če sanske košarkašice odigrati još nekoliko prijateljskih utakmica. Vać narednog vikenda Sanjanke bi trebale odigrati uzvratnu utakmicu protiv Mladosti u Mrkonjić Gradu.