Prva domaća pobjeda Intera u sezoni

Nogometaši Intera su nakon dva startna domaća poraza u Seriji A, napokon upisali pobjedu. S 2-1 je milanska ekipa na San Siru svladala Fiorentinu.

Inače, prva je ovo pobjeda Intera uopće ove sezone na domaćem travnjaku. Osim dva prvenstvena poraza, u Evropskoj ligi je Inter dvije utakmice odigrao neodlučeno, te je jednom poražen (splitski Hajduk).

Sjajno je bilo prvo poluvrijeme između Intera i Fiorentine u kojem su doslovno frcale odlične prilike, s obje strane, vrlo često. Moglo je pasti četiri, pet i više pogodaka, no na kraju je uvodnih 45 minuta završilo uz 2-1 Intera, a tako je ostalo i do kraja.

Inter je poveo u 17. minuti preko Diega Milita, koji je realizirao jedanaesterac, a samo nekoliko trenutaka kasnije je trebalo biti i 2-0, no Milito je topovski naciljao gredu. Inter je na početku bio daleko bolja ekipa, a na 2-0 je povećao Antonio Cassano koji je rutinirano u 34. minuti realizirao polukontru.

Fiorentina se probudila između prvog i drugog primljenog pogotka, pa je i ona počela prijetiti, a nakon nekoliko propuštenih šansi je Romulo uspio zatresti domaću mrežu i smanjiti na 2-1.

U nastavku je također počelo žestoko, ali bez pogodaka, a utakmica je zapravo okončana u 62. minuti kada je gostujući igrač Rodriguez, pomalo strogo, dobio drugi žuti karton.

Gosti su se trudili do kraja, ali do izjednačenja nisu došli.

Serie A, 6. kolo:

Inter – Fiorentina 2-1 (Milito 17-11m, Cassano 34 / Romulo 40)
Udinese – Genoa 0-0Sampdoria – Napoli 0-1 (Cavani 68-11m)
Cagliari – Pescara 1-2 (Pinilla 82-11m / Terlizzi 50, Weiss 76)
Atalanta – Torino 1-5 (Denis 28 / Bianchi 38-11m, 76, Gazzi 62, Stevanović 66, D'Ambrosio 73)
Palermo – Chievo 4-1 (Miccoli 13, 59, 82, Giorgi 80 / Rigoni 28)
Bologna – Catania 3-0 (Guarente 19, Gilardino 40, 61)
Lazio – Siena 2-1 (Ederson 18, Ledesma 38-11m / Paci 90+1)