Naslovnicainmedia danas

Ramić i Jakupović nastupili u remiju Rudara i Sarajeva

Ekipa Sarajeva je priredila novo razočarenje svojim navijačima na Koševu, i to u danu u kojem su bordo fanovi priredili prelijep ambijent na sjevernoj tribini povodom proslave 75. rođendana kluba.

Rudar je uspio osvojiti bod u susretu protiv bordo tima. Sarajevo dolazi u vodstvo kada je iz kornera ubacio Pidro, odlično skočio Lazić i postigao svoj prvi ovosezonski pogodak.Nakon loše reakcije odbrane Bordo tima, Amoah je iskoristio dobar centaršut Zekanovića i izjednačio rezultat na 1:1.

Do odlaska na poluvrijeme nije bilo više uzbuđenja, a zanimljivo da su u prvih 45 minuta viđena samo tri šuta, od čega su dva bila i golovi. Gosti su se opredijelili za igru na kontre, a iz jedne takve je Selmir Pidro u posljednji tren spasio zicer nakon se što u dobroj situaciji našao Demir Jakupović.

Rezerva domaćih Tarik Ramić imao je priliku za gol nakon loše reakcije golmana Kenana Topolovića koji je imao sreću da lopta ne odsjedne u mreži.U 73. minutu Demir Jakupović je zaledio domaće navijače na stadionu Hasim Ferhatović Hase. Našao se sam ispred golmana Belmina Dizdarevića i nevjerojatno je da nije postigao gol.

Do kraja meča Sarajevo je jalovo napadalo pa se dobro organizovani Rudar uspio odbraniti i osvojiti važan bod. Domaći navijači „Horde zla“ u ovom susretu priredile su koreografiju za 75 godina FK Sarajevo.

Sarajevo je remijem prestiglo Slobodu i nalazi se na trećem mjestu Premijer lige BiH, dok je Rudar na devetoj poziciji. Bordo tim će u narednom kolu gostovati u Bijeljini protiv Radnika, dok će Rudar u Prijedoru dočekati Željezničar.