Roma je bila sjajna, ali Real ide dalje

Real Madrid savladao je večeras Romu u revanšu osmine finala Lige prvaka. Rezultat je bio 2:0, kao i prvom meču na Olimpicu, pa će tako Kraljevići igrati među osam najboljih evropskih timova. Dalje ide i Wolfsburg koji je u revanšu bio bolji od Genta, bilo je 1:0.

Sjajno su Rimljani otvorili meč pokazavši da se u Madrid nisu došli braniti. Nakon početnog ispitivanja snaga, gostima je trebalo petanestak minuta da kreiraju prvu veliku priliku. Edin Džeko dobio je sjajnu loptu u idealnoj poziciji, desetak metara od gola, šutirao i promašio. Dijamant ovakve prilike mora pospremati u mrežu, jasno je to svima, posebno kada igrate u španskoj prijestolnici gdje domaćin tako rijetko dopušta ovako velike šanse.

I do kraja meča, Vučica je bila ravnopravan, ako ne i bolji protivnik. Imali su skoro svi navalni igrači prilike za golove, dok je s druge strane s distance prijetio Luka Modrić kao i standardno opasni Cristano Ronaldo. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0, a gosti su imali za čime žaliti. Bilo je teško zamisliti da italijanski tim ima snage da ponovi predstavu iz prvog dijela meča.

Zaigrala je Vučica i u nastavku sjajno, redale su se prilike, a stopostotnu je promašio Mohamed Salah. On se, nakon Džekinog dodavanja, našao ispred golmana Navasa, ali je bio neprecizan.

A kada protiv Reala promašite pet zicera, morate biti kažnjeni. Kazna je bila surova. Prvo je Ronaldo zabio za 1:0 u 64. minuti, da bi konačnih 2:0 i potvrdu prolaza među osam najboljih, postavio James Rodriguez u 68. minuti meča. Odlična partija Rimljana koji su ipak eliminirani pa će evropsku sreću tražiti neki drugi put. Madriđani idu dalje i do kraja će biti u uskom krugu favorita za naslov.

U drugog revanš susretu večerašnjeg programa, Wolfsburg je na domaćem terenu dočekao Gent. Bilo je 1:0 nakon pobjeda Vukova od 2:3 u prvom meču. Strijelac je bio Andre Schurrle. Njemački predstavnik također ide dalje.

Treba reći da su Edin Džeko i Ervin Zukanović odigrali svih 90 minuta dok je Miralem Pjanić zamijenjen na poluvremenu.