Roma pregazila najvećeg rivala, Džeko ušao i odmah zabio gol

Džeko postigao novi gol u gradskom derbiju

Danas je na Olimpico stadionu u Rimu odigran gradski derbi između Lazija i Rome, a uvjerljivu pobjedu je ostvarila Roma za koju je gol postigao kapiten naše reprezentacije Edin Džeko.

Trener momčadi Rome se odlučio da jedino Pjanić od naših reprezentativaca započne utakmicu.

Prvi gol postignut je u  minuti kada je El Shaarawy na asistenciju Dignea doveo Romu do vodstva od 0:1.

Takvim rezultatom se otišlo na odmor, a Pjanić je u toku prvog poluvremena bio blizu postizanja gola, no ispriječila se stativa.

Edin Džeko je u igru ušao u 60. minuti utakmice i svega četiri minute kasnije postigao gol za vodstvo “Vučice” od 0:2.

Podsjećamo, Džeko je postigao gol protiv Lazija i u prvom ligaškom okršaju ove sezone. Današnji gol bio je njegov osmi ligaški u Seriji A.

Tračak nade za Lazio donio je Parolo u 75. minuti kada je smanjio na 1:2, no Florenzi i Perotti su u 83. i 87. minuti pogodili za uvjerljivu pobjedu Rome rezultatom 1:4.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta, dok Ervin Zukanović u igru ušao u 81. minuti tako da su priliku dobila sva tri naša reprezentativca.

Sa druge strane Senad Lulić nije bio u konkurenciji za nastup zbog suspenzije radi zarađenih kartona.

Momčad Rome se nakon 31 odigranog kola Serie A nalazi na trećem mjestu sa 63 osvojena boda, četiri manje od drugoplasiranog Napolija.