Naslovnicainmedia danas

RUDAR – PODGRMEČ 2:2 Sanski derbi u fotografijama

Prije početka utakmice, minutom šutnje i učenjem fatihe, odana je počast preminuloj majci igrača Podgrmeča Harisa Međedovića, gospođi Merisi Zahirović Međedović.

Nogometaši Podgrmeča su na teren izašli sa natpisom majicama “Harise, IZDRŽI, uz tebe smo”, u znak podrške svom suigraču Harisu Međedoviću.

Rudar je u vodstvo došao u 30. sekundi utakmice, praktično iz prve šanse, kada je na centaršut sa desne strane Hodžić Ajdin vrhom kopačke skrenuo loptu u mrežu nemoćnog golmana Mirze Hamzabegovića.Vodstvo Rudara nije dugo trajalo, a poravnanje za Podgrmeč donio je Sadin Seferović u 12. minuti, što je bio i rezultat prvog poluvremena, u kojem je Podgrmeč imao više od igre i bio opasniji protivnik na terenu.

Igra u drugom poluvremenu je bila ravnopravnija u odnosu na dešavanja u prvom dijelu utakmice. Podgrmeč je opet imao izraženiju inicijativu i opasnije napade, ali je Rudar ponovo prvi došao u vodstvo.Nakon faula Almedina Krkića na desnoj strani kaznenog prostora domaćina, sudija Armin Islamović opravdano dosuđuje jedanaesterac za domaćine, koji u novo vodstvo za Rudar od 2:1, pretvara Mirza Kazić u 63. minuti utakmice.

Konačan rezultat utakmice 2:2 u 79.minutu, postavlja Anel Kumalic rezantnim prizemnim udarcem sa lijeve strane ruba šesnaesterca domaćina, pri čemu se lopta od stative odbija u mrežu golmana Omera Mahića.

Od 86. minute oba tima su nastavila igrati sa deset igrača, s obzirom da je nakon preoštrog starta nad Emalom Hodžićem, libero Podgrmeča Nedim Ramić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Emal Hodžić zbog povrede nije mogao nastaviti susret, a obzirom da je trener domaćih Ferid Feđa Kuželj do tada već bio izvršio svih pet izmjena, Rudar je utakmicu morao okončati sa deset igrača u terenu.

Sudija Armin Islamčević je na utakmici pokazao čak 10 žutih kartona, 6 igračima Podgrmeča i 4 igračima Rudara, te jedan crveni karton, odnosno, parni žuti karon Nedimu Ramiću iz Podgrmeča.