NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Rudar se oprostio od Kup-a

Nogometaši Rudara iz Kamengrada, prošlosezonski pobjednici KUP-a USK, oprostili su se na startu ovog takmičenja.

Zeleno – crni su jučer poraženi od nižerangiranog Bajera iz Velagića.  Trenutni  lider prvenstva Druge lige FBiH NK Rudar iz Kamengrada je eliminisan u 1. kolu KUP-a USK za seonu 2021/22, a za veliko iznenađenje su se pobrinuli igrači Bajera iz Velagića kod Ključa koji se takmiče u Prvoj kantonalnoj ligi. Zeleno – crni su u ovoj gostujućoj utakmci bili apsolutni favoriti, a treba reći da su branili i trofej pobjednika od prošle sezone, ali jučer nisu imali sportske sreće.

Naime, Rudar je nastupio sa podmlađenim sastavom i prvo poluvrijeme su golovima Amila Jakupovića i Ismeta Talića vodili rezultatom 2:1. U nastavku ove uzbudljive i do kraja neizvjesne utakmice domaćin uspijeva izjednačiti, a na kraju i zasluženo slaviti nakon što su bili uspješniji  u izvođenju penala.

Trener Rudara Ferid Kuželj je nakon utakmica također naglasio da je Bajer zasluženo prošao u drugi krug. „ Pokazali su veću želju za pobjedom i zato su na kraju nagrađeni.  Mi smo na momente djelovali neagresivno i letargično. Mislim da je veliki broj utakmica posljednji mjesec dana učionio svoje kao i veoma loš teren koji nije dopuštao neku veliku kombinatoriku.

Nadam se da čemo ovo shvatiti kao crveno svijetlo i razbuditi se pred utakmicu sa Vitezom“, rekao je Kužalj.  Igračima Bajera treba čestitati na velikoj pobjedi i zaželjeti sreću u nastavku takmičenjima. S druge strane mladim igračima Rudara ostaje žal za pobjedom, ali sve je sport i oni što prije trebaju zaboraviti poraz u Ključu i okrenuti se drugoligaškom prvenstvu u kojem su bez poraza i sa 16 bodova malaze se na prvom mjestu.

Narednu prvensvenu utakmicu Rudar igra u subotu u Vitezu gdje se sastaje sa tamošnjim istoimenim klubom.