San se nastavlja: Dinamo na Maksimiru pobijedio Benficu!

Fudbaleri Dinama nastavili su svoj san u Evropskoj ligi jer su večeras u Zagrebu pobijedili Benficu sa 1:0 u prvom meču osmine finala.

Prvu veliku šansu na utakmici vidjeli smo već u sedmoj minuti, a zaprijetila je Benfica. Alex Grimaldo je izašao sam ispred golmana zagrebačkog tima, ali je Livaković odlično zaustavio njegov udarac.

Nakon toga Dinamo je zaigrao dosta slobodnije i lagano je preuzimao incijativu na sredini terena. Domaći su imali nekoliko solidnih pokušaja, ali nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golu Benfice.

Međutim, Dinamo je desetak minuta pred kraj prvog poluvremena uspio da dođe do gola. Penal je izborio Olmo, a siguran s bijele tačke bio je Petković koji pogađa za 1:0 i erupciju oduševljenja na Maksimiru.

Dinamo je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena mogao i do drugog gola jer je fantastičnu šansu imao Amer Gojak, ali nažalost bh. reprezentativac nije uspio savladati golmana portugalskog tima.

U drugom poluvremenu nismo gledali toliko interesantan meč. Benfica je imala posjed na svojoj strani, dok je Dinamo čekao šansu iz kontri. Modri su imali nekoliko opasnih napada, ali ostalo je 1:0.

U finišu utakmice Benfica je krenula po izjednačenje i gol koji bi u revanšu sve promijenio, no Dinamo se uspio odbraniti i ostvariti veliku pobjedu u prvom meču osmine finala Evropske lige.