NaslovnicaSanski MostSport

Sanjani prvaci košarkaške lige USK

U derbiju posljednjeg kola Kantonalne lige USK u košarci za seniore, OKK „Sana“ je pobjedila ekipu cazinskog „Limometala“ rezultatom 81 : 76. Ovom pobjedom Sanjani su ostvarili plasman u viši rang takmičenja, A2 ligu Federacije BiH.

Utakmica je u potpunosti opravdala epitet derbija kola, igrala se dobra košarka, a ni uzbuđenja nije nedostajalo. U ovoj utakmici Cazinjani su nominalno bili domaćini te su tokom prvog poluvremena uglavnom kontrolisali igru i rezultat. Opterećeni važnošću, Sanjani su nervozno odigrali prvi dio utakmice pa je ovaj dio meča završen vođstvom nominalnih domaćina, ekipe „Limometala“ sa 47:40. Poslije odmora, u trećoj četvrtini vodila se izjednačena borba uz veliki broj grešaka na obje strane. Pred kraj ove četvrtine Sanjani su zaigrali bolje i angažovanije u odbrani i efikasnije u napadu.

Iako se u prelomnim trenucima utakmice svi igrači dali doprinos, treba istaći odličnu igru Abdulaziza Lišančića, koji je s nekoliko vezanih poena i jednom trojkom donio OKK „Sani“ prednost od nekoliko poena koja je, kako se ispostavila, za Cazinjane bila nedostižna. Na kraju utakmice slavlje Sanjana i ovjeren plasman u viši rang takmičenja, dok je cazinskoj ekipi poraz dosta teško pao pa su razloge pokušali pronaći u stvarima koje su van košarkaškog terena.

Trener OKK „Sana“ Emir Lasić istakao je angažman svih igrača u ovoj veoma vrijednoj pobjedi, dok je prema riječima plejmejkera ekipe OKK „Sana“, Armina Helića, utakmicu prelomila veća borbenost i želja za pobjedom. U narednoj sezoni ekipa OKK „Sana“ takmičiće se u višem rangu, A2 ligi Federacije BiH. To znači da će u Sanski Most dolaziti kvalitetnije košarkaške ekipe što je velika stvar za ljubitelje košarke u našem gradu.

Još jednom upućujemo iskrene čestitke našim košarkašima na veoma vrijednom uspjehu.