Sanjanke pobijedile Slobodu

Nogometašice „Sane 2014“ slavile su jučer rezultatom 3:1 u zaostaloj utakmici 3. Kola Prve lige Federacije BiH za žene, grupa Sjever, te nakon ove pobjede zasjele su na drugo mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Sanske dame u kopačkama su pobijedile Tuzlanke u trećem uzajamnom susretu. Na svom prvoligaškom debiju odigranom prošle godine u Tuzli slavile su Sanjanke rezultatom 5:0, dok je u Sanskom Mostu bilo visokih 8:1.

Ipak, u jučerašnjoj utakmici do pobjede su došle mnogo teže, jer su gošće u prvom poluvremeno igrale čvrsto, a uspjele su i povesti iz praktično prvog napada i šuta na gol. Pokušavale su domaće igračice u prvom poluvremenu stići do izjednačujućeg gola, ali nisu uspjele i pored terenske inicijative i sijaset stvorenih šansi.

Ipak, već na početku drugog poluvremena, za domaći tim sviran je opravdani kazneni udarac kojeg rutinski u gol pretvara Ajna Golić. Sanjanke u nastavku meča nižu napad za napadom, te preokreću rezultat izvanrednim pogotkom kapitenice Sabine Mujagić.

Razbijene gošće ne uspjevaju parirati tehnički nadmoćnijim i fizički spremnijim Sanjankama, pa konačan rezultat postavlja Samira Goračić.

U domaćem timu su zadovoljni igrom i pobjedom, a trener gostujućih igračica sportski je priznao poraz. Poslije ove pobjede Sanjanke su sada na drugom mjestu na prvenstvenoj tabeli sa 6 osvojenih boodva, dok su Tuzlanke treće sa 4 boda. Utakmica je dobro organizirana, a ovoga puta „Sana 2014“ igrala je kao domaćin na nogomentom stadionu „Rudara“ iz Kamengrada.