Sanjanke pobijedile u Travniku

Nogometašice „Sane 2014“ ostvarile su i treću ovosezonsku pobjedu. U okviru 4. kolu Prve ženske lige grupa sjever sanske nogometašice su rezultatom 3:1 pobijedile na gostovanuju ekipu „Rosa Brandis“ iz Turbeta kod Travnika.

Radilo se o derbiju kola, a i ovaj put kod ekipe „Sane“ je sve odlično funkcionisalo, od čvrste i neprobojne odbrane, zatim apsolutne dominacije na sredini terena, te efikasnosti u napadu.

Sanske nogometašice pitanje pobjednika već su riješile u prvom poluvremenu koje završavaju sa nedostižnih 3:0, a dva gola je postigla Adelisa Jakupović u 26. i u 43. minuti te ,Vesna Railić u 45. minuti.

Ovom pobjedom sanske dame u kopačkama su zadržale drugu pozociju na tabeli sa devet osvojenih bodova i ujedno najavile nastavak borbe za prva dva mjesta koje vodi u plej-of za plasman u Premijer ligu BiH. U narednom kolu Sanjanke dočekuju zadnjeplasiranu ekipu Željezničara iz Bosanske Krupe