NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Sanske nogometašice do visokog drugog mjesta na tabeli

Sanske djevojke zasluženo slavile i efikasnom igrom deklasirale tuzlanke.
Ljubitelji ženskog nogometa proteklog vikenda su zadovoljni igrom, htijenjem i efikasnošću sanskih dama u kopačkama.

Već u prvom minutu igre domaće nogometašice preko Samire Harbaš dolaze u vodstvo od 1:0. Do kraja prvog poluvremena sanjanke pogađaju još tri puta i sa vodstvom od 4:0 odlaze na na pauzu.

U drugom poluvremenu, tačnije već u 49 minutu utakmice, Sana povećava vodstvo na 5:0, a strijelac je bila danas vrlo dobra Samira Harbaš. I pored visokog vodstva, sanjanke imaju incijativu i veći posjed lopte te planskim akcijama dolaze do gola i pogađaju.

Gošće su u par navrata uzvraćale polukontrama ili nabacivanjima sa boka ali je odbrana sanjanki blagovremeno reagovala.

Iz jedne šanse gošće postižu pogodak u 59′ za 6:1 a strijelac je Matea Topalović.

Sanjanke nastavljaju svoju igru i do kraja utakmice postižu golove preko Azre Talić i Elmine Sarajlić.

U korektnoj i fer igri sudijska trojka je vrlo dobro obavila svoj posao, a na kraju su se djevojke sportski pozdravile. Pobjeda je zasluženo pripala domaćim nogometašicama, koje su pobjedom ovjerile jesenji trijumf u Tuzli sa rezultatom 5:1.