Sanski mladi nogometaši među najboljima u Evropi

Mladi sportisti iz Sanskog Mosta vratili su se iz Italije gdju su nastupali na međunarodnom turniru pod nazivom „Liga mira“, koji se održava Roveretu.

Ovo je inače 30. jubilarni turnir na kojem je učestovalo oko 2.500 sportista iz 17 država cijelog svijeta u svim omladinskim kategorijama.

U Italiji su nastupili mlade selekcije nogometnog kluba Podgrmeč, ovaj put sa 14 dječaka u kategoriji pjetlić, 11 članica Ženskog nogometnog kluba „Rudar – Kamenegrad“, koje su nastupale za klub „Mladost“ iz Bosanskog Novog.

Mladi nogometaši Podgrmeča zasjenili su svoje vršnjake kada su u prvoj fazi turnira pobijedili sve četiri utakmice i tako se plasirali u polufinale. Na kraju turnira ostale su samo tri najbolje ekipe, među kojima i naši dječaci.

Finale je odigrano po sistemu svako sa svakim, u kojem su naše nogometne nade izgubile samo jednu utakmicu, koja im je ujedno i jedini poraz na turniru, i tako osvojili drugo mjesto na međunarodnom turniru “Liga Mira”.

Ponosni smo na Vas, svaka Vam čast. Pokazali ste da se možete nositi sa najboljima.