NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Sanski sportisti nagrađeni na kantonalnom nivou

Nekoliko sanskih sportista je nagrađano za svoj naporan rad i trud na kantonalnom nivou.

Naime, na izboru najuspješnijih sportista USK za proteklu godinu, brojna priznanja dobili su i sportisti iz našeg grada. U organizaciji Kantonalnog sportkog saveza u Bužimu je održan izbor “Sportiste USK-a za 2019 godinu”, a dodijeljene su nagrade u više kategorija najuspješnijim sportistima, sportskim kolektivima, trenerima i istaknutim sportskim radnicima.

Titulu najuspješnijeg sportiste USK ponio je Edin Vučelj za osvojeno 1. mjesto na seniorskom Svjetskom šampionatu u Turskoj. Na ovoj svečanosti brojna priznanja su dobili i sportisti iz Sanskog Mosta.

U kategoriji priznanja za sportiste koji su prvaci Bosne i Hercegovine u svojim kategorijama, u pojedinačnoj konkurenciji, nagrade su dobili su Kenan Ćatić i Nudžejma Šupuk. Kenan inače nastupa za bihaćki klub „Zino“, a osvojio je 1.mjesto na Državnom prvenstvu održanom na Palama , u kategoriji seniora disciplina Kick light -74 kg.

Nudžejma je članica Atletskog kluba “Sana” Sanski Most, a prošle godine je osvojila 1.mjesto na Državnom pojedinačnom prvenstvu za juniorke na 1.500 m održanom u Sarajevu.

Priznanja su dobili i Hasan Crnkić i Kanita Lišančić učenici Mješovite srednje škole Sanski Most koji su proglašeni za najuspješnije sportiste u školskom sportu za Srednje škole. Crnkić je osvojio 1.mjesto na Kantonalnom takmičenju u atletici, disciplina skok u dalj, te 2.mjesto na Kantonalnom takmičenju u malom nogometu.

Kanita je osvojila 1.mjesto na Kantonalnom takmičenju u atletici, disciplina kugla, zatim 1.mjesto na Kantonalnom takmičenju u košarci, te 3.mjesto u rukometu. Posebno priznanje za osobe sa invalidetom je osvojio Fadil Badnjević, član SSRI općine Sanski Most, za osvojeno 1.mjesto na Kupu Federacije BiH u streljaštvu.

Recimo, da će se tradicinalna svečanost Izbor najupješnijeg sportiste Sanskog Mosta za 2019 godinu održati u naredni petak u velikoj sali hotela Asi sa početkom u 18 sati.