Sarajevo i Željezničar u 109. vječitom derbiju remizirali, ozlijedio se Haris Duljević

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj, borbenoj igri sa po jednom velikom prilikom sa svake strane. U nastavku je nešto opasnija bila domaća momčad

Sarajevo i Željezničar su u 109. vječitom derbiju podijelili bodove. Utakmica na Koševu je završila rezultatom 0:0. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj, borbenoj igri sa po jednom velikom prilikom sa svake strane. U nastavku je domaća momčad ipak bila nešto opasnija, ali je od 78. minute morala igrati bez svog kapetana Harisa Duljevaća koji je zbog ozljede tražio zamjenu.

Željezničar je imao dvije uzastopne prilike u desetoj minuti. Lendrić je ubačajem s lijeve strane tražio Stevanovića, ali je obrana u posljednji trenutak blokirala. Nakon izvedenog kornera je pucao glavom Križman, ali je lopta otišla preko gola.

Uzvratio je Sarajevo sa dvije odlične prilike. Ahmetović je pratio dugu loptu, ali je Kjosevski izašao sa svojih vrata, čak i izvan kaznenog prostora i uspio je otkloniti opasnost. Dvije minute kasnije, u 19. minuti je Duljević odlično ubacio s lijeve strane, ali je Crnkić glavom pucao preko gola.

Ponovno je Sarajevo opasno zaprijetilo u 23. minuti. Ćetković je poslao odličnu loptu premaCrnkić, ali je Boccaccini u posljednji trenutak skrenuo loptu u korner.

Veliku je priliku imao Željezničar u 35. minuti. Križman je odlično pratio ubačaj i izašao je jedan na jedan ispred domaćeg golmana, ali Pavlović je bio uspješniji u tom dvoboju.

Promašaj za kojim bi domaći mogli žaliti vidjeli smo u samoj završnici. Ćetković je u prvoj minuti sudačke nadoknade ostao nečuvan na 10 metara od gola, dočekao je sjajan ubačaj Bekića, ali je pucao preko gola.

Najbolju priliku na utakmici Sarajevo je dočekao na početku drugoga dijela. U 50. je minutiHodžić probio po desnoj strani, a potom je loptu uzeo Duljević i dodao Crnkoviću koji se našao na nekih sedam metara od gola. Dobro je pucao domaći igrač, ali je Kjosevski odličnom reakcijom obranio svoj gol.

I nakon te prilike Sarajevo je nastavilo opasnije prijetiti. Ahmetović je pucao u 59. minuti sa 17 metara, a tri minute kasnije je Duljević povukao kontru, ali Rustemovićev udarac nije završio u gostujućem golu.

Kapetan Sarajeva Haris Duljević je tražio zamjenu zbog ozljede, a umjesto njega je u 78. minuti zaigrao Anel Hebibović.

Stevanović je zaprijetio još jednom u 80. minuti iz slobodnog udarca. Pucao je oštro, ali je živi zid odbio loptu u korner.

Sarajevu i Željezničaru je ovo bio 46. remi u 109 odigranih utakmica. Sarajevske su momčadi sada bodovno izjednačene u prvenstvu s Radnikom koji je na trećem mjestu, a svi imaju po 19 osvojenih bodova. Poredak Premijer lige pogledajte ovdje.