Sjajan gol Jakupovića

Bh. napadač Arnel Jakupović postigao je novi pogodak za ekipu Domžala u slovenskom prvenstvu na asistenciju kapitena Senijada Ibričića.

Utakmica 33. kola, Prva liga Telecom Slovenija, na stadionu Športni park Domžale, koja je bila zatvorena za javnost između Domžala i Brava završena je neriješenim rezultatom 1 : 1 (0:0).

U 56. minutu na desnoj strani polovine ekipe Brava Mavretič i Ibričić su odigrali lijepo dupli pas. Kapiten Senijad Ibričić je poslao centaršut u kazneni prostor gdje je udarcem iz voleja šutao Arnel Jakupović. Snažna lopta je golmanu Grilu prošla kroz ruke i završila u mreži.

Kad se očekivao kraj utakmice, pobjeda i tri važna boda za ekipu Domžala u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena je na upućenu dubinsku loptu sa svoje polovine terena naletio u kaznenom prostoru Drkušić i u skoku viši udarcem glavom izjednačio rezultat na konačnih 1:1.

Arnel Jakupović je postigao sedam golova u prvenstvu Prve lige TS i treći je strijelac ekipe.
Kapiten Senijad Ibričić je prvi strijelac ekipe sa 10 golova i 5 upisanih asistencija.

Ekipa Domžala se nalazi na osmom mjestu prvenstvene tabele i u posljednjem kolu gostuje u Kidričevu kod ekipe NK Aluminij.