Sjajna Borussia potopila Real: Lewandowski sa četiri pogotka rasturio kraljevski klub!

Borussia na svom Signal Iduna Parku možda nije bila tako ubjedljiva kao Bavarci dan ranije, ali je ipak uspjela da s četiri gola u mreži Lópeza  isprati kući veliki Real. Glavni egzekutor večeri  bio je nezaustavljivi Poljak Robert Lewandowski koji je postigao sva četiri gola, dok je gol kakve-takve  nade za madridski Real postigao Cristiano Ronaldo.

Preko 80.000 gledalaca Lewandowski je prvi put podigao na noge u 8. minuti kada je iskoristio centaršut Göetzea s lijeve strane, te je loptu pospremio u mrežu gostiju. Igrači Real su na poravnanje čekali do 43. minute. Tada je Hummels pogriješio, do lopte je došao Higuain koji je dodaje Ronaldu, a ovaj je šalje u mrežu Weidenfellera.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme, žuto-crni su ponovo poveli. U 50. minuti, nakon dodavanja od strane Reusa Lewandowski izbjegava ofsajd zamku i matira Lopeza za 2:1. Samo pet minuta kasnije sjajni Poljak prima od Schmelzera loptu koju je potom namjestio na desnu nogu i snažnim udarcem majstorski pogodio gornji lijevi ugao Lopeza za velikih 3:1. Madriđani se nisu kako treba ni oporavili od trećeg primljenog gola, a Xabi Alonso skrivljuje penal koji Lewandowski u 66. minuti pretvara u konačnih 4:1 i potpuni potop Reala.