Tarik Ramić postigao je svoj prvi pogodak u dresu Zrinjskog

Nogometaši Zrinjskog upisali su vrijednu pobjedu rezultatom 4:2 na gostovanju Tuzla Cityju u zaostaloj utakmici drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zbog odličnih utakmica u Evropi nogometaši Zrinjskog imaju nekoliko zaostalih utakmica u domaćem šampionatu, tako da će redovno igrati ritmom srijeda-subota kako bi to nadoknadili. Prvu takvu danas riješili su bez većih problema.

Zrinjski je dobro otvorio utakmicu golom Marija Ćužea u 25. minuti. Krilni napadač mostarskog kluba sjajno se namjestio na desnu nogu i rezantnim udarcem s vrha šesnaesterca pogodio mrežu domaćina.

Tuzlaci u prvom poluvremenu imali su pravi razlog za nezadovoljstvo jer su promašili pravi zicer. Đorđe Pantelić je s dva ili tri metra udaljenosti promašio praznu mrežu Zrinjskog nakon ubačaja s desne strane.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a onda u nastavku prava golijada. U trećoj minuti drugog poluvremena Slobodan Jakovljević postiže autogol nakon “traljave” reakcije i kornera za Tuzla City.

Tada je Zrinjski dodao “gas”. Nemanja Bilbija pogađa za 1:2 u 66. minuti nakon odlične akcije, dok je prednost gostiju u 71. minuti udvostručio Tarik Ramić.

Do kraja utakmice Đorđe Pantelić uspio je ispraviti grešku iz prvog poluvremena i u 73. minuti pogodio je za 2:3.

Taj rezultat nije bio dugo na snazi pošto je 10 minuta prije kraja utakmice Tomislav Kiš pogodio za konačnih 2:4.

Tako je Zrinjski vezao drugu pobjedu u Premijer ligi i popeo se na peto mjesto s utakmicom manje u odnosu na rivale iznad. Tuzla City sa šest bodova ostaje u zoni ispadanja.

Prvak BiH za vikend gostuje Igmanu u Konjicu, dok će Tuzla City u subotu igrati u Posušju.