Topnici bili na korak od prolaza, ali Monaco ide dalje

Fudbaleri Arsenala savladali su kao gosti Monaco s 2:0 u revanš susretu osmine finala Lige prvaka, ali im to nije bilo dovoljno za prolaz među osam najboljih timova Evrope.

Monaco je u ovaj meč ušao s prednošću od 3:1 iz prve utakmice i na kraju su prednost uspjeli da sačuvaju.

Otvaranje utakmice donijelo je mirnu igru s obje strane. Tek u finišu prvog poluvremena Arsenal je krenuo nešto ozbiljnije prema golu Monaca, a do vodstva Topnici stižu u 36. minuti susreta.

Olivier Giroud je pobjegao odbrani domaćeg tima, golman Subašić brani prvi pokušaj, ali u nastavku akcije Giroud pogađa za vodstvo od 1:0.

Imao je Arsenal još nekoliko dobrih prilika u prvom dijelu. Međutim, nisu uspijevali da dođu do gola, koji bi im otvorio put ka četvrtfinalu.

Nastavak prilikom otvara Ozil koji sjajno tuče iz slobodnjaka, ali Subašić sjajno brani. Umrtvaio je potom Monaco utakmicu. Iako je Arsenal pokušavao stići do velikog rezultata i pobjede od tri gola razlike, to im na kraju nije uspjelo.

Uspjeli su preko Ramseya u 79. minuti probuditi nadu za prolaz. Pogodio je za 2:0, ali je do kraja ovaj rezultat ostao nepromijenjen.

Monaco na kraju iz ovog duela izlazi kao pobjednik i ide među osam najboljih evropskih ekipa.