Trešnjice osvojile vrijedan bod uz sjajno izdanje Begovića

Engleski Premiership je 2018. godinu počeo onako kako mu u priliči, odličnim i veoma uzbudljivim mečom između Brightona i Bournemoutha.

Konačan rezultat glasio je 2:2, domaći su na stadionu Amex dva puta imali prednost, ali su se gosti uspješno vraćali.

Asmir Begović je bez obzira na dva primljena gola odlično branio uz osam uspješnih intervencije, izdvajaju se odbrane u 43. minuti kada je zaustavio pokušaj Josea Izquierda i 30 minuta kasnije poslije šuta Anthonya Knockaerta.

Inače, Brighton je poveo u 5. minuti kada je zabio Knockaert, a prvo izjednačenje Trešnjicama donio je Steve Cook u 33. minuti lijepim golom glavom.

Novo vodstvo domaćim donosi Glenn Murray u 48. minuti, da bi konačan rezultat postavio Callum Wilson u 79. minuti poslije velike gužve u kaznenom prostoru uspio je nekako loptu ugurati u mrežu.