U Parizu četiri gola, promašeni penal Ibre i remi PSG-a i Cityja

Sve je krenulo promašenim penalom Ibre, pa golom De Bruynea za vodstvo Cityja i onda preokretom PSG-a golovima Zlatana i Rabiota, da bi za 2:2 zabio Fernandinho

El Cashico‘, kako su popularno nazvali dvoboj PSG-a i Manchester Cityja, donio je pravu dramu na Parku prinčeva, promašeni jedanaesterac, preokrete i četiri gola, a na kraju nije bilo pobjednika završilo je 2:2.

Iznenađenje je već uoči utakmice napravio trener domaćina Laurent Blanc koji je u prvih 11 gurnuo Aurier koji je bio suspendiran duže vrijeme jer je vrijeđao njega i neke igrače.

City je bolje otvorio utakmicu, David Luiz već u prvoj minuti dobio je žuti karton zbog kojeg će propustiti uzvrat,a u 2. minuti udarac je iz daljine isprobao De Bruyne, međutim bilo je to daleko od gola.

U 7. minuti Matuidi je izbjegao zaleđe i sjurio se prema Hartu, ali u posljednji trenutak omeo ga je Mangala na rubu šesnaesterca. Bunili su se Parižani, ali sudac je pokazao samo da se igra dalje.

PSG je do vodstva mogao u 13. minuti kada je Sagna srušio Davida Luiza nakon jednog prekida, ali Hart je pročitao Ibrahimovića i obranio mu jedanaesterac. Samo minutu kasnije Šveđanin je opet u prilici, ovog puta pucao je glavom s pet metara, ali ravno u vratara građana.

U 21. minuti Silva je pucao glavom nakon ubacivanja Navasa s desne strane, no prohujalo je to pokraj gola. Ibra je novu veliku priliku imao u 24. minuti nakon što je pobjegao obrani Cityja, ali odlučio se na udarac s ruba šesnaesterca koji je otišao iznad gola. PSG je u 36. minuti dobio slobodan udarac na 25 metara, odgovornost je preuzeo Di Maria koji je puknuo samo do živog zida.

Kazna za promašaje Parižaan stigla u 38. minuti kada je City izveo brzo kontru, lopta je stigla do De Bruynea koji snažnim udarcem iskosa s desne strane s osam, devet metara probija Trappa.

Ipak, samo tri minute kasnije Fernando je neshvatljivo pogriješio nakon dodavanja Harta na rubu šesnaesterca, što je Ibrahimović iskoristio i pogodio za 1:1.  U samoj završnici prvog dijela PSG je mogao do potpuno preokreta nakon što su izigrali obranu gostiju, ali ubacivanje Matuidija s lijeve strane, umjesto na glavu ili nogu Cavanija, otišlo je suprotni aut.

Odmah na početku nastavka Blanc je ostao bez još jednog igrača za uzvrat, i to nakon što je požutio Matuidi.

Na prvu priliku u nastavku čekali smo do 58. minute kada je Maxwell ubacio s lijeve strane, međutim ispred Cavanija u posljednji trenutak u korner čisti Mangala. Ipak, na ubacivanja iz kuta nakon nekoliko odbijanja lopta dolazi do nečuvanog Rabiota koji iz blizine ima lagan zadatak pogoditi za 2:1.

Samo četiri minute kasnije Ibrahimović je mogao do drugog gola, ali udarac glavom sa šest metara zaustavila je greda. Iz odbijanca Cavani je pucao preko gola.

City je do izjednačenja stigao u 72. minuti nakon što je obrana PSG-a loše reagirala na ubacivanje Sagne s desne strane, a to je iskoristio Fernandinho i pogodio s pet metara za 1:1.

Malo smo toga vidjeli nakon tog gola, tek možemo izdvojiti udarac Lucasa u samoj završnici koji je prošao iznad gola.

Odluka će tako pasti na Etihadu već za šest dana.