NaslovnicaSanski MostSport

Veliki uspjeh Azre Memić na balkanskom prvenstvu

Bosanskohercegovačka reprezentativka Azra Memić, inače članica Karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta, ostvarila je veliki uspjeh osvojivši bronzanu medalju na 13. balkanskom prvenstvu za djecu, kadete, juniore i mlađe seniore – U21, održanom prošlog vikenda u Kragujevcu.

Azra je do svog najvećeg reezultata u karijeri došla u konkurenciji takmičara 2002. godište u kategoriji minus 35 kg. Ova mlada sportašica plasman u reprezentaciju BiH izborila je osvajanjem prvog mjesta na državnom prvenstvu, što je svakako veliki uspjeh.
Inače, mladi karatisti i karatašice Bosne i Hercegovine su na ovom velikom takmičenju osvojili  47 medalja i to devet zlatnih, 13 srebrenih i 25 bronzanih. Po broju osvojenih medalja mladi bh. takamičari u ukupnom poretku osvojili su četvrto mjesto iza Turske, Srbije i Makedonije.
Na Balkanijadi je učestvovalo 1.600 takmičara iz 14 država. Boje Bosne i Hercegovine ukupno je branilo 217 mladih karataša i karatašica. Naredno prvenstvo Balkana bit će održano 2014. godine u Crnoj Gori.