NaslovnicaSanski MostSport

Veliki uspjeh takmičara “Galaje”

Jedan od najtrofejnijih sanskih borilačkih klubova Taekwvondo klub „Galaja“ , nastavio je sa briljantnim uspjesima na velikim takmičenjima u našoj zemlji. Na prvenstvu BiH održanom u Širokom Brijegu u disciplinama K1 i Light contact stilu, takmičari iz Sanskog Mosta su osvojili čak 13 medalja od čega tri zlatne, te po pet srebrnih i bronzanih.

Ovo veliko takmičenje održano u dvorani na Pecari je ujedno i zadnji turnir službenog prvenstva BiH, što je bio razlog dolaska najjačih boraca u svim kategorijama iz BiH.

U vrlo jakoj konkurenciji, pod trenerskim vodstvom  Husena Bećirevića, članovi „Galaje“ su pokazali i dokazali da su jedni od najboljih u ovom sportu u našoj zemlji, a skoro sve medalje su osvojili u disciplini light contact. U juniorskoj konkurenciji zlatne medaje su osvojili i državni prvaci postali  Rasima Buljubašić u kategioriji – 55 kg, zatim Zuhdija Egrlić u kategoriji – 57 kg, te pionirka Indira Fazlić kategorija – 37 kg. Imran Mižan je osvojio dvije srebrne medalje u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji u kategoriji – 63 kg, a srebrnim medaljama su se još okitili Arnela Huskić kategorija – 63 kg, Majda Brkić kategorija – 57 kg i Lejla Avdić kategorija – 47kg. Bronzane medalje su osvojili juniori Ermana Halilović, Refik Midžan, Arif  Burzić, Alan Keranović, te u senirskoj konkurenciji u disciplini K1 Sabahudin Džabić.