NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Visoka pobjeda kadeta Podgrmeča u Mrkonjić Gradu

Visoka pobjeda kadeta Podgrmeča u Mrkonjić Gradu protiv vršnjaka iz Slobode sa 1:7.

Razigrani sanjani su već u 15 minuti utakmice imali dva gola prednosti pogodcima Ismeta Talića i Irhada Krkića. Mirza Hrapić je pogodio mrežu domaćina pri kraju prvog poluvremena za 0:3.

U nastavku kadeti Podgrmeča nastavljaju sa svojom dobrom igrom. Irhad Krkić pogađa dva puta za svoj het trik na utakmici i rezultat 0:5.

Amar Smailović, jedan od velikih talenata i zasigurno svojim lucidnim potezima mozak tima, zanesen igrom čini u tri minute dvije greške i zarađuje dva žuta kartona.

Od 57 minute utakmice Podgrmeč igru nastavlja sa igračem manje. Zanimljivo je da talentovani i mirni Amar Smailović vuče porodično porijeklo iz Mrkonjić Grada.

Kadeti Slobode postižu počasni pogodak u 67 minutu preko Bože Stojčića za 1:5. Podgrmeč konsoliduje igru uvođenjem tri odmorna igrača i do kraja utakmice preko kapitena Ajnura Huzejrovića i Eldara Kamenčića ovjerava pobjedu za konačan rezultat od 1:7.

Kadeti Podgrmeča su i dalje na drugom mjestu sa osvojena 31 prvenstvena boda

Irhad Krkić je prvi strijelac ekipe sa 9 postignutih golova i treći strijelac lige. Slijede ga Ismet Talić i Amar Cerić koji sa 5 postignutih golova drže petu poziciju najboljih strijelaca lige.