Zbog suđenja prekinut košarkaški derbi

Derbi 4. kola Kantonalne lige USK za košarkaše u kojem su juniori OKK „Sane“ ugostili svoje svoje vršnjake iz Škole košarke „XXL“ iz Bihaća je prekinut, a nakon što je trener domaće ekipe,Emir Lasić, povukao svoje igrače sa parketa. Razlog je suđenje.

Basketball-Backgrounds1

Utakmica je pred stotinkjak gledalaca u Gradskoj dvorani, koji su napravili odličnu atmosferu, počela dobro.  Na samom početku se vidjelo da će biti dosta uzbuđenja i neizvjesnosti jer su igrači obje ekipe igrali borbeno. Junori OKK „Sane“ su dobro otvorili utakmicu i poveli sa 6:0, ali su Biščani napravili preokret i prvu četvrtimnu riješili u svoju korist rezultatom 10:16. Izjednačena i grčevita borba vodila se i u drugoj četvrtini, a Sanjani dostižu prednost gostujuće ekipe i na odmor odlaze sa jednim poenom razlike, a rezultat je glasio 33.32. I treća četvrina prolazi sa velikom borbenošću i neizvješnošću.

No, u posljednjoj četvrtini na scenu stupaju sudije, koji svojim odlukama doprinose dizanju teznija kod igrača i trenera obje ekipe. Sudije, iz Sanskog Mosta i Bihaća, da li zbog neznanja ili naklonosti prave dosta grešaka na obje strane, a posebno na šetu domaćina. To se svakako odrazilo i na rezultat. Tri minute prije kraja ovog derbija i kod rezultata 59:71 za goste, trener „Sane“, Emr Lasić, donosi odluku da povuče svoje igrače sa terena.

Razlog suđenje. Treba reći, da je sanska publika različito doživjela ovaj potez trenera Lasića. Jedni ga podržavaju, dok su drugi mišljenja da se utakmica trebala odigrati do kraja, a naknadno uputiti žalbu o suđenju nadležnoj Komisiji Košarkaškog Saveza USK. Na kraju treba čestitati igračima obje ekipe na borbenosti i zalaganju, a posebno igračima XXL-a koji su u Sanskom Mostu pokazali da imaju kvalitet i koji su od većine sanske publike ispraćeni aplauzom. Šteta je samo za mlade košarkaše iz oba kluba što moraju trpiti neznanje i neiskustvo sudija, koji može ugzoziti njihovo prijateljstvo, a posebno dobru saradnju među klubovima.