Željo sa osam igrača poražen od Maribora

Prvak BiH, sarajevski Željezničar, nastup u Evropi završio je već nakon dvije utakmice. U drugom pretkolu Lige prvaka od plavih je bio bolji Maribor – nakon 4:1 iz prvog meča u Sloveniji, večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase gosti su slavili sa 2:1.

Domaći su meč okončali sa osam igrača na terenu nakon što im je sudija podijelio tri crvena kartona.

Iako su se u taboru tima sa Grbavice potajno nadali da mogu eventualnim ranim pogotkom u konačnici stići do 3:0, desilo se suprotno. Pogodak Ibraimija iz 20. minute ugasio je svaku nadu Želje da može ostvariti čudo. Sa prednošću slovenačkog prvaka otišlo se na odmor.

Od 53. minute Željo je igrao sa igračem manje nakon što je Benjamin Čolić zaradio drugi žuti karton, ali i s igračem manje u 57. minutu dolazi do izjednačujućeg gola preko Josipa Kvesića. Prihvatio je jednu ubačenu loptu u šesnaestercu, i lijepim udarcem u suprotni ugao savladao golmana Handanovića.

U 61. minuti isključena su dva igrača Želje. Prvo je pod tuš uz direktan crveni karton poslan Srđan Stanić nakon grubog prekršaja nad jednim gostujućim igračem, da bi u idućem momentu nakon prigovora sudiji pocrvenio i Svraka pa su domaći morali nastaviti meč sa osam igrača.

Kako je do kraja bilo ostalo još pola sata, očekivao se potpuni potop Željezničara, no Maribor je uspio postići još svega jedan pogodak. Četiri minute prije kraja u strijelce se upisao Tavares.

U trećem pretkolu Maribor će igrati protiv prvaka Luksemburga Dudelange koji je večeras eliminirao austrijski Salzburg.