7 zlatnih, 8 srebrnih i 6 bronzanih medalja

Takmičari Taekwondo kluba „Galaja“ ostvarili su odlične rezultate na jednom od najvećih kickboxing turnira u našoj zemlji „Grand Prix 2020“ koji je održan u Sarajevu uz učešće 74 kluba sa 599 takmičara iz sedam držvava.

Osvojili su ukupno 7 zlatnih, 8 srebrnih i 6 bronzanih medalja.

Prva mjesta su osvojili stariji kadeti Ahmed Šahinović disciplina PF – 42k, Mirza Čauš LC +69 kg i Muhamed Seferović LC -71kg, zatim junior Smail Hodžić LC -89kg, te u senirskoj konkurenciji Aldin Bektašević Kick light -57kg, Ermin Krantić LC -57kg i Imad Babača LC -84kg.

Srebrne medalje su osvojili stariji katedi Ahmed Šahinović LC -42kg, Eman Hadžić PF i LC -57 kg, Emrah Hotić LC -69kg i Mirza Čauš PF +69kg, zatim juniori Senad Krantić PF -57kg i Smail Hodžić LC -89kg, te senior Aldin Bektašević LC -57kg.

Bronzane medalje su osvojili stariji kadeti Amar Bektašević KL i LC -57kg,, Eman Kerić PF i LC -69kg i Jusuf Kumalić -57kg , te junior Adis Hotić KL-74 kg. Treba istaći da je Muhamed Seferović dobio pehar za najboljeg takmičara u konkurenciji starijih kadeta disciplina Low kick stariji, a klub „Galaje“ je na ovom velikom takmičenju u ukupnom poretku zauzeo drugo mjesto.

Mladi takmičari Galaje nemaju vremena za slavlje i odmor jer već u narednu subotu učestvuju na Državnom prvenstvu koje će se održati u Novom Gradu.