Asistencija Kolašinca u prolazu Arsenala, Eintracht izbacio Inter

Nogometaši Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Evropske lige nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Rennesa ukupnim rezultatom 4:3. Nakon poraza 3:1 u Francuskoj, večeras je bilo 3:0 za Topnike.Junak utakmice bio je Pierre-Emerick Aubameyang, koji je postigao dva pogotka te upisao i jednu asistenciju. Sjajni napadač je već u petoj minuti doveo Arsenal u vodstvo na asistenciju Aarona Ramseya, a potom je deset minuta kasnije uposlio Ainsleya Maitland-Nilesa za anuliranje prednosti Rennesa.

Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 2:0, a onda je u 72. minuti Aubameyang postigao treći gol za Topnike, ovaj put na sjajnu asistenciju bh. reprezentativca Seada Kolašinca, koji je odigrao svih 90 minuta.

U četvrtfinale se plasirao i Eintracht koji je u dvomeču bio bolji od Intera. Večeras u Milanu je bilo 1:0 za ekipu iz Frankfurta, dok je u Njemačkoj meč okončan bez pogodaka. Gol vrijedan prolaza postigao je odlični Luka Jović još u šestoj minuti utakmice.

Inter u nastavku nije imao rješenja za sjajno pripremljenu i postavljenu ekipu Eintrachta pa promjene rezultata nije bilo te je moglo početi slavlje za 15.000 gostujućih navijača, koji su doputovali iz Njemačke.

Prolaz u četvrtfinale izborila je i Valencija, koja je u oba meča slavila protiv Zenita.