BIH TIM KOLA: Đurić i Kodro predvode napad

Iza standardnih i potencijalnih bh. reprezentativaca je još jedno kolo u matičnim klubovima.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Mjesto na golu rezervisano je za Ibrahima Šehića, dok četvorku u odbrani čine Sead Kolašinac, Ognjen Vranješ, Dario Dumić te Samir Memišević.

U veznom redu su se našli Gojko Cimirot, Mato Jajalo, Miralem Pjanić i Edin Višća, a napadači duo predvode Milan Đurić i Kenan Kodro, koji su jedini pogađali tokom proteklog vikenda.

Vezni red:

Edin Višća (Basaksehir – Galatasaray 2:1, Turska – Kup) – 90 minuta igre + asistencija

Miralem Pjanić (Juventus – Inter 1:0, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton

Rade Krunić (Empoli – Torino 1:1, Italija) – 90 minuta igre + žuti karton

Gojko Cimirot (PAOK – Asteras Tripolis 2:0, Grčka) – 90 minuta igre

Mato Jajalo (Palermo – Crotone 1:0, Italija) – 90 minuta igre

Napad:

Milan Đurić (Bristol City – Rotherham 1:0, Engleska) – igrao od 58. minute + GOL

Kenan Kodro (Real Sociedad – Osasuna 3:2, Španija) – igrao do 71. minute + GOL