NaslovnicaLokalne temeSanski Most

BRAVO ENA Treće mjesto na državnom prvenstvu

Mlada Sanjanka Ena Bašić, koja nastupa za Judo klub „Travnik“, ostvarila je još jedan uspjeh u svojoj već bogatoj karijeri. Ona je osvojila treće mjesto  na Državnom prvenstvu za seniore U – 23 koje je održano u Bijeljini.

Radi se o izvanrednom rezultatu s obzirom da je takmičenje odžano u konkurenciji do 23 godine, a Ena ima samo 17  godina i još je u kategoriji kadetkinja što njenom odličnom rezultatu daje još veći značaj. Recimo, da se ova uzorna sportašica judom bavi preko deset godina i u dosadašnjoj uspješnoj karijeri je osvojila preko 60 medalja na takmičenjima u našoj zemlji i van njenih granica, a najviše u gradovima susjedne Hrvatske i Slovenije.

Ona ima čak šest osvojenih medalja na državnom nivou, a od značajnijih rezultata treba izdvojiti 3. mjesto na državnom prvenstvu za mlađe seniore održanom prošle godine u Šipovu, zatim 𝟭.𝗺𝗷𝗲𝘀𝘁𝗼 –  U 18 F BiH održanom Sarajevu, a federalna prvakinja je bila na prvenstvu održanom u Sanskom Mostu.

Ena je osvojila i titulu  državne prvakinje u judou za 2020. godinu u konkurenciji kadeta. Također treba istaći, da je na svečanosti Izbora naj sportiste Sanskog Mosta za 2019. godinu proglašena najuspješnijom kadetkinjom.