NaslovnicaSportslajder

Bravo momci: Prva pobjeda sanskih rukometaša

U okviru 5. kola prvenstva Prve rukometne lige Federacije BiH grupa sjever, rukometaši „Sane 7“ su na svom terenu sa tri gola razlike slavili protiv ekipe „Konjuh“ iz Živinica, a krajnji rezultat je glasio 32:29.

1779778_1499476373638543_4758433237642411222_n

Gostujuća ekipa je samo u prvih nekoliko minuta uspjela držati izjednačen rezultat, jer su Sanjani cijeli tok utakmice bili u vostvu i više nego zasluženo došli do prve pobjede pred svojom vjernom publikom, ujedno i prvim osvojenim bodovima u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Najveću prednost od čak šest golova sanski rukometaši su imali pred kraj prvog poluvremena, a na odmos su otišli rezultatom 19:14. I u nastavku, rukometaši „Sane 7“ igraju borbeno u odbrani i sa efikasniim akcijama u napadu, tako da protivniku nisu ni u jednom trenutku dozvolili da u Sanskom Mostu napravi iznenađenje. Najefikasnii kod domaćima bili su Kebić sa deveti Blagojević sa osam pogodaka, a slijede Nadarević sa 5, Bašić 4, Okanović 3, Škorić 2, te Mujkanović sa jednim postignutim golom. Svi sanski igrači zaslužuju čestike na zalaganju i prikazanoj igri. Prvom ovoseznskom pobjedom „Sana 7“ je pobjegla sa dna tabele, a u narednom kolu gostuje u Kaknju.