Četiri bh. fudbalera igrala u duelu Konye i Fatiha, nova asistencija Rahmanovića

Konya je u utakmici 39. kola turske Superlige deklasirala Fatih Karagumruk sa 5:1, a u ovom duelu svih 90 minuta su odigrala četiri naša fudbalera.

Aktuelni bh. reprezentativci Ibrahim Šehić, Amir Hadžiahmetović i Amar Rahmanović odigrali su kompletan meč za pobjednički tim, dok je bivši Zmaj Ervin Zukanović proveo svih 90 minuta na terenu u timu Karagumruka.

Rahmanović je asistirao za peti gol Konye i ovo mu je četvrta asistencija u turskoj Superligi.

Calik, Cikalleshi, Bardalci, Shengelia i Bytyqi su pogađali za Konyu, dok je Lens bio jedini strijelac za goste i u prvom poluvremenu matirao našeg Šehića.

Deni Milošević i Marin Aničić nisu igrali za Konyu zbog povreda.

Ekipa Konye je trenutno na 11. mjestu sa 45 bodova, dok je Karagumruk deseti sa šest bodova više.