Članovi taekwondo kluba „Galaja“ odlični u Splitu

Članovi taekwondo kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta nastavili su sa serijom odličnih nastupa na velikim međunarodnim takmičenjma u Republici Hrvatskoj.

Mladi sanski kick bokseri osvojili su četiri medalje, jednu zlatnu i tri srebrne, u Splitu na mađunarodnom kickboxing turniru „Croatia Open 2019“ koji ujedno nosi naziv i „2. Memorijal Davora Jovića“. Radi se o najvećem kickboxing turniru u Hrvatskoj, na kojem je ove godine učestvovalo 79 klubova sa oko 700 takmičara iz pet država.

Zlatnom medaljim se okitio senior Aldin Bektašević disciplina kick light kategorija 57 kg. Srebrne medalje u disciplini kick light su osvojili Imad Babača u juniorkoj konkurenciji kategorija -84kg , te stariji kadet Muhamed Seferović kategorija -69kg .

Također, srebrnu medalje osvojio je i Armin Osmanoviću kojem je ovo bio prvi nastup na velikom takmičenju. On je osvojio drugo mjesto sa pobjedama u u dvije borbe u disciplini point fight, konkurencija mlađi katedi kategorija +47 kg.

Nastupom u Splitu, taekwodo klub Galaja je završio sezonu za 2019. godinu, a koja se može ocijeniti veoma uspješnom.

Sanski kick bokseri su u ovoj godini osvojili preko 180 medalja, od čega čak 70 zlatnih, na turnirima u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i Sloveniji, a klub u svojim redovima ima državne i kantonalne prvake. Naredni nastup imaju tek 8. februara naredne godine na Evropskom kupu u Karlovcu.