Dalila Jakupović u četvrtini finala US OPENA

US open, New York, koji se igra na tvrdoj podlozi, ulazi u svoju završnicu.

Za mjesto među najboljih 8 ženskih parova US opena su se plasirale Dalila Jakupović i Irina Khromacheva kojima je protivnik u 1/8 finala par Hibino Nao i Kalashnikova Okrana. Japanka i Gruzijka su plasman izborile pobjedom u 2. krugu, kada su pobijedile 9. nositeljice turnira, par Bertens K./Larsson J.

Dalila Jakupović i Irina Kromacheva su bolje otvorile meč od favorizovanog para Hibino Nao i Kalashnikova Okrana. U prvom setu su igrale superiorno i povele sa 1:3 , nakon čega protivnice uspijevaju izjednačiti na 3:3, a zatim i povesti sa 4:3. Slijedeća dva gema pripadaju Dalili i Irini za izjednačenje na 4:4, a zatim vodstvo od 4:5.
Deseti gem je donio dosta neizvjesnosti i rezultat se lomio smjenjivanjem u vodstvu. Nakon trećeg tai-breka, Dalila i Irina dobijaju gem za 4:6 i vodstvo 0:1 u prvom setu, nakon.45’ dobrog tenisa.
U drugom setu Dalila i Irina startuju vodstvom 0:1, međutim protivnice se olako ne predaju te izjednačiju reziltat 1:1. Nakon 21’ drugog seta, istovjetno vodstvo kao u prvom setu para Jakupović i Kromacheva sa 1:3. Odlučno dobijen i peti gem za 1:4. Nakon 30’ igre u drugom setu, Dalila i Irina imaju vodstvo od 1:5 i svoj servis za dobitak seta-meča. Sedmi gem dobijaju nakon 32’ igre u drugom setu 30:40, odnosno 1:6.

Dalila Jakupović i Irina Kromacheva su se plasirale u 1/4 finale US opena, nakon 1h i 18’ odlične igre i velike pobjede sa 2 : 0 (6:4 ; 6:1).

U 1.kolu Dalila i Irina su za protivnice imale par Medinu Garrigues Anabel i Parra Santonja Arantxa, obe iz Španije. Meč su rješile superiorno pobjedom od 2 : 0 (6:4 ; 6:0).
U 2.kolu su za protivnice imale američki par Brady Jennifer i Muhammad Asia. Meč su završile pobjedom sa 2 : 0 (7:5 ; 6:4). WTA US Open, New York, USA, Doubles Atawo R / Groenefeld A L – Babos T / Mladenovic K Rezultati uživo