Naslovnicainmedia danas

Dalila Jakupović zamalo do finala dubla WTA turnira Prag 2019.

WTA turnir Prag, oficijelno J&T Banka Prague Open 2019, je jedan od Damen-Tennisturniera iz WTA Tour,koji su igra u Češkom glavnom gradu. Prvi WTA-Turnier Prag Open je počeo 1992.godine.

Mečevi se igraju na stadionu Court A, a teren je sa umjetnom podlogom.

Teniski par Jakupovic Dalila i Kania Paula iz Poljske su u četvrtfinalu savladale par Aoyama Shuko iz Japana i Spears Abigal iz Amerike sa rezultatom 2: 1 (0:6 ; 7:6 ; 10:7) nakon 1 sat i 38 minuta dobrog tenisa.
Meč su bolje otvorile Shuko i Spears, te prvi set dobile ubjedljivo sa 6:0.

U drugom setu su Dalila i Paola zaigrale bolje te izjednačile na 1:1, dobivši set sa 7:6.

U trećem setu je nastala borba za svaku loptu i svaki poen. Na kraju su koncentriranije i uvjerljivije bile Dalila Jakupović i Paola Kania te dobile set sa 10:7.

Fantastičnim preokretom meča i pobjedom su se plasirale u pofinale prestižnog turnira gdje su nažalost izgubile od para Kalinskaya Anna iz Rusije i Kužmová Viktoria iz Slovačke.