Džeko s dva gola spasio Građane

Na Otoku su se danas igrale utakmice 8. kola engleskog Premijershipa. Uglavnom su dominirali domaćini, a da u jednoj od utakmica ne bude tako pobrinuo se naš Dijamant, Edin Džeko, koji se na gostovanju sa svojim Citiyem kod West Bromvicha dva puta upisao u listu strijelaca i to ponovo nakon ulaska sa klupe, ovog puta 12 minuta prije kraja.

U 23. minuti veznjak Citiya, Milner, zaradio je crveni karton. U 67. minuti WBA je poveo preko Longa. U 78. minuti umjesto Barryja sa klupe ulazi naš napadač, i, kao po navici, ubrzo pogađa za 1:1. Igrala se 80. minuta. U sudijskoj nadoknadi Džeko je svojim drugim golom srušio WBA i postao apsolutni junak.
Nešto ranije na White Heart Laneu svoj susret su odigrali londonski rivali Tottenham i Chelsea.
U utakmici prepunoj uzbuđenja gosti su pobijedili sa 4:2. Chelsea je u 17. minuti fantastičnim golom Cahilla poveo s 1:0. U 47. minuti golom Gallasa domaćini su izjednačili na 1:1, da bi u 54. minuti Lennon pogodio mrežu Cecha za 2:1. Španac Mata je u 66. minuti postigao gol za poravnanje rezultata na 2:2, da bi samo tri minute poslije, nakon asistencije Hazarda, ponovo pogodio Mata za preokret i vodstvo Chelseaja od 3:2. Konačan rezultat susreta od 4:2 postavio je Sturridge u 90. minuti.

Gradski rival Manchester Citya, United, slavio je protiv Stokea našeg Asmira Begovića, koji nije mogao sam zaustaviti super – napad Crvenih đavola.
Iako je na kraju bilo 4:2 , meč nije dobro počeo za domaći sastav jer je Rooney pogodio vlastitu mrežu u 11. minuti. Ipak, isti igrač se iskupio kad je u 27. minuti glavom pogodio i poravnao rezultat. Minutu pred odlazak na odmor desio se potpuni preokret. Na centaršut Valencie natrčao je Van Persie i prevario Begovića za 2:1. U nastavku još tri gola. Prvo je u 47. minuti Welbeck povisio na 3:1. Na 2:3 smanjio je u 59. minuti Kightly kada je pretrčao 50-ak metara i prevario odbranu domaćih te matirao De Geu. Konačnih 4:2 postavio je Rooney u 65. minuti.