Džeko sa dva gola i dvije asistencije predvodio Romu do pobjede

Ekipa Rome je večeras na Olimpico stadionu u okviru 26. kola Serie A ostvarila pobjedu nad Palermom rezultatom 5:0, a kapiten naše reprezentacije Edin Džeko bio je jedan od najzapaženijih igrača.

Džeko je postigao dva gola i upisao dvije asistencije u meču protiv Palerma, a pridružio mu se i Pjanić koji je upisao asistenciju.

Roma je prvi gol postigla u 30. minuti preko Džeke koji se na asistenciju Pjanića lijepo snašao u protivničkom šesnaestercu i poslao loptu u mrežu. Prethodno je naš reprezentativac imao veliki promašaj.

Miralem Pjanić je krajem prvog poluvremena imao priliku da udvostruči prednost, no iz slobodnog udarca pogodio je stativu.

U 52. minuti Keita je iskoristio asistenciju Džeke i zatresao mrežu momčadi Palerma za vodstvo od 2:0.

Na 3:0 povisio je Salah u 60. minuti, a Džeko se ponovo našao u ulozi asistenta. Svega dvije minute kasnije Salah je pogodio za 4:0.

U 88. minuti naš napadač je postigao svoj drugi gol na utakmici i postavio konačnih 5:0. Bio je ovo šesti ligaški gol za Džeku u Seriji A.

Džeko je u ovoj utakmici odigrao svih 90 minuta, dok je Pjanić teren napustio u 72. minuti utakmice. Zukanović nije ulazio u igru u ovom meču.

Kapiten našeg nacionalnog tima je postigao još jedan gol na ovoj utakmici, ali nije priznat zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se Džeko našao priliko slanja loptu u mrežu.

Ekipa Rome je trenutno četvrta na tabeli sa dva boda manje od trećeplasirane Fiorentine.