Fair-play i u Turskoj: Pogledajte šta su uradili igrači Kasimpaše nakon što su poveli (VIDEO)

Nakon što smo jučer pisali o potezu jordanskog fudbalera koji nije želio šutirati u okvir gola jer je na terenu ležao jedan protivnički igrač, te je tako zadivio svijet, u šampionatu Turske dogodilo se nešto slično.

U susretu 24. kola tamošnjeg elitnog razreda fudbala Konyaspor je ugostio Kasimpašu i slavio pobjedu rezultatom 2:1.

No, zanimljiv je način na koji su postignuta dva gola. U 19. minuti na terenu je ostao ležati jedan igrač gostujućeg tima. Domaći su stali, aludirajući da sudija prekine meč, ali za tim nije mario Donk, kapiten Kasimpaše, koji je postigao vodeći gol za svoj tim.

Uslijedile su reakcije domaćih, a nakon konsultacija, gosti su odlučili da odmah u istoj minuti dozvole da Konyaspor izjednači. Hasan Kabze poveo je loptu s centra, svi protivnički igrači su se sklonili i krenulo se od nule.

Do kraja su domaći postigli još jedan pogodak za pobjedu, a stijelac je bio Kabze.