NaslovnicaUncategorized

Grupa D: Švedska – Engleska 2:3

Utakmicom Švedska – Engleska u Kijevu kompletirano je drugo kolu na EP u Poljskoj i Ukrajini. Englezi su u ludoj utakmici punoj preokreta slavili sa 3:2.

Gordi Allbion je vodio 1:0, Šveđani okrenuli na 2:1, a konačan rezultat je glasio 3:2 za Englesku, koja je došla na prag četvrtfinala. S druge strane, Švedska već polako pakuje kofere, a do kraja će odigrati revijalni meč sa Francuskom. Englezima će biti dovoljan bod protiv Ukrajine u posljednjem kolu da se nađu među osam najboljih.

U 7.minuti Parker je zagrijao dlanove Isakssona koji mu sjajno brani udarac. Gotovo da se nije ništa dešavalo značajno do 23.minute kada Englezi stižu u vodstvo. Gerrard sjajno pronalazi timskog kolegu, Andy Carrolla koji na fantastičan način glavom pogađa mrežu Šveđana. Šveđani su nešto pokušavali preko Ibrahimovića, ali nije bilo opasnosti po gol Harta. Izdvajamo pokušaj Kallstroma  u 37.minuti, ali lopta ide iznad prečke.Četiri minute kasnije Hart je bio brži od Elmandera.

Za razliku od prvog u drugom smo gledali sjajan nogomet. Šveđani fantastično otvaraju drugi dio. Igrala se 49.minuta kada Mellberg šutira, a lopta ka putu ka mreži udara Johnsona i to je bilo 1:1 i povratak Ibrahimovića i društva u život.

Englezi se praktički nisu ni oporavili, a na semaforu je stajalo 2:1 za Švedsku. Olof Mellberg ponovo u glavnoj ulozi, sjajno skače i glavom matira Harta u 59.minuti. U 63. minutu  velika šansa za Engleze, ali Terryjev udarac glavom sjajno brani Isaksson. Ipak, u narednom napadu 2:2. Samo tri minute nakon što je ušao u igru, Walcott sa 20-tak metara matira švedskog golmana. U 76. minuti Ibrahimović je sjajno odapeo sa preko 20 metara, ali Hart brani i izbacuje loptu u korner. Kazna je uslijedila ekspresno. U 78. minuti sjajni Walcott pronalazi Welbecka, koji na fantastičan način petom pogađa za veliko slavlje Engleza i vodstvo od 3:2. Do kraja nije bilo promjena, a u posljednjim sekundama Isaksson sjajno brani udarac Gerrarda.