Hodžić odličan u pobjedi Lučkog za opstanak

U utakmici koja je izravno odlučivala o ostanku u Drugoj HNL Lučko je pobijedilo Bistru (1:0) i gotovo osiguralo svoj status. Proljetni učinak Lučkog je izvanredan: u 12 utakmica uknjižilo je 20 bodova, dok je u jesenskih 17 učinak bio samo 11 bodova. Bistra je sada u najtežoj situaciji. Na zadnjem mjestu ima 26 bodova.

Jedan od najboljih igrača u nastavku prvenstva je i naš Nermin Hodžić, koji se nakon dolaska u polusezoni dobro prilagodio u novoj sredini i zauzeo svoje mjesto u timu.

Meč je protekao u žilavom nadmetanju u kojem Bistra nije lako pala, ali je pobjeda Lučkog zaslužena. Nije bilo spornih situacija. Trener Horvat u finišu je dvojicu stopera Turkalja i Damiša prebacio u napad sa svrhom da se postigne gol.

Jedini strijelac bio je stoper Lučkog Eduard Husinec, dvadeset minuta prije svršetka i to na svoj 22. rođendan:

-Nisam mogao doživjeti draži poklon. Mojim golom osigurali smo ostanak i sada idemo u Dugopolje pobijediti ili uzeti bod. U ljetu očekujem transfer u Prvu HNL, a onda i dalje, od sreće je sjao strijelac i slavljenik.

Stadion u Lučkom bio je dobro popunjen, možda i sa 500 posjetitelja kojima je nervozna, agresivna i neizvjesna utakmica kidala živce. Kao i obojici trenera koji su kao nikad trošili svoja grla.

Na tribinama su bili i brojni predsjednici, stručnjaci i nogometni djelatnici: Srebrić, Karatović, Perković, Kačinari, Malarić, Balić, Karačić, Pužin, Mužek…