NaslovnicaUncategorized

Hrvatska pregazila Irsku 3:1

Sjajna igra hrvatskih nogometaša u drugoj utamici skupine ‘C’ rezultirala je uvjerljivom pobjedom nad reprezentacijom Irske 3:1, čime se Hrvatska pozicionirala na čeli grupe, ispred Španije i Italije

Golgeterska eksplozija Marija Mandžukića i Nikice Jelavića “pomela” je borbenu Irsku s travnjaka Majeski stadiona te lansirala Hrvatsku na prvo mjesto C skupine Eura 2012, ispred Španjolske i Italije. Sa dva pogotka za foršpane, oba postignuta glavom, Mandžukić je istodobno zasjeo na čelo ljestvice strijelaca, zajedno s ruskim igračem Džagojevim…, ovako o večerašnjoj utakmici izvještavaju hrvatski mediji, prenoseći euforiju zbog ubjedljive pobjede svojih reprezentativaca i ne skrivajući očekivanja da ovakav rezultat na početku prvenstva otvara mogućnosti plasmana Hrvatske u drugi krug.

Hrvatska je povela golom Mandžukića već u 3. minuti susreta, nakon sjajno centrirane lopte koju mu je s krila uputio Srna. No, šok s početka prvog poluvremena nije pokolebao Ircem koji su izjednačili u 19. minuti pogotkom St Ledgera, nakon prethodno sjajno izvedenog slobodnopg udarca.

Pred kraj prvog poluvremena 2:1 za Hrvatsku u 43. minuti, a strijelac je Nikica Jelavić, da bi se u 47. minuti u listu strijelaca po drugi put upisao Mandžukić i postigao sjajsnih 3:1 za Hrvatsku.

Otvorena i brza utakmica, sa dosta šansi sa obje strane, ali i mnogo opasnijih udaraca prema golu od strane hrvatskih nogometaša, rezultirala je sjajnom igrom i respektabilnom pobjedom naših susjeda.

U prvom susretu C-grupe u Gdanjsku Italija i aktuelni evropski i svjetski prvaci Španija podijelili su bodove. Rezultet tog susreta bio je 1:1.

U narednom kolu C-grupe 14. juna sastaju se: Italija – Hrvatska i Španija – Irska.

1. Hrvatska 1 1 0 0 3:1 3
2. Španija 1 0 1 0 1:1 1
3. Italija 1 0 1 0 1:1 1
4. Irska 1 0 0 1 1:3 0