Icardi nastavio rešetati mreže, Inter na čelu Serije A

Nakon deset odigranih utakmica, Inter je sakupio 26 bodova, i trenutno se nalazi na prvom mjestu tabele Serije A, makar na kratko, dok Napoli ne odigra svoju utakmicu ovog kola.

Inter je danas savladao Sampdoriju na svom terenu, bili su domaći poprilično ubjedljivi od samog starta, a na kraju je bilo 3:2.

U prvom poluvremenu su domaći bili sjajni, imali su veliki broj šansi, a iskoristili su dvije. Već u 18. minuti je Skriniar doveo domaće u vođstvo, golman gostiju nije stigao do lopte prije njega, pa je Inter poveo nakon uklizavanja ovog defanzivca. Nije se radovao, dao je gol svom bivšem klubu.

Samo 14 minuta je prošlo, Inter je poveo sa 2:0, strijelac je bio Mauro Icardi. Uhvatio je volej, odlično je šutirao, postigao novi gol i dokazao da je u fantastičnoj formi u ovom trenutku.

U nastavku Inter nastavlja u istom ritmu, a nakon asistencije Perišića, Icardi postiže gol za 3:0 i rješava pitanje pobednika.

Na drugoj strani, Kovnački je postigao gol za 3:1, a do kraja utakmice je u 85. minuti Quagliarella nakon sjajne asistencije Denisa Praeta glavom postigao gol za 3:2.

Inter je do kraja sačuvao prednost i, makar na jedan dan, preuzeo lidersku poziciju na tabeli Serije A.