Ivan Rakitić: Možda nas UEFA pošalje kući

Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je u okviru drugog kola grupne faze EP-a protiv Češke rezultatom 2:2.

Hrvatska je u finišu susreta imala prednost 2:1, ali se u 86. minuti desio prekid utakmice zbog ispada hrvatskih navijača koji su ubacivali baklje i topovske udare na teren.

U nastavku utakmice, odnosno u sudijskoj nadoknadi meča dosuđen je penal za Češku kojeg je precizno realizirao Necid za konačnih 2:2.

Veznjak hrvatske reprezentacije i Barcelone Ivan Rakitić razočaran je napravljenim incidentom.

“Šta god da kažem ispast ću glup na kraju. Imali smo sreće da smo nastavili igrati jer je sudija htio da prekine utakmicu i tada bismo imali malo većih problema. Nije slučajno da moramo igrati nekoliko utakmica u idućim kvalifikacija bez publike. Ima puno više pravih navijača koji nažalost neće moći gledati reprezentaciju kod kuće dugo vremena. Oni su dali gol glavom, ali inače nisu uopće ništa imali. Osim tog gola nije bilo opasnosti pred našim golom. Taman poslije prekida oni su se digli, skupili tu snagu i krenuli po gol. Ne znam je li ono bio penal ili ne, možda je to bilo i vraćanje za prekid utakmice. Glupo rečeno, ali kad se tako glupo ponašamo na tribinama, nismo ni zaslužili ništa drugo”, poručio je Rakitić koji se osvrnuo i na nadolazeći meč protiv Španije:

“Prvo moramo vidjeti hoćemo li igrati protiv Španije. Možda nas UEFA pošalje kući. Idemo se najprije odmoriti i čekati rasplet svega. Sigurno će biti puno papira što će UEFA popuniti. Nadam se da će nas ostaviti na Euru makar zbog navijača koji su za reprezentaciju.”

Hrvatska nakon dva odigrana kola ima četiri boda, dok prvoplasirana Španija ima maksimalnih šest bodova.