Izvrstan meč Pjanića sa 124 tačna dodavanja, oduševio i čudesnim potezom

Nogometaši Barcelone pobijedili su sinoć u okviru 5. kola Lige prvaka ekipu Ferencvaroša u gostima rezultatom 3:0, a svih 90 minuta za katalonski klub odigrao je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Iako su strijelci pokupili svu slavu ubjedljive pobjede, Pjanić je zajedno s kapitenom Sergiom Busquetsom odigrao vrlo dobro u sredini terena.

Naš veznjak je tako imao 143 dodira s loptom, a tačnih dodavanja imao je 126 od 134 pokušaja, odnosno odličnih 94 posto.

Dva puta je otklonio opasnost, a Barcelona je iznijela podatak da je 12 puta osvojio loptu i doveo je u posjed svoje ekipe. Prema specijaliziranom portalu Sofascore dobio je ocjenu 6,8.

Međutim, jedan potez posebno je oduševio navijače katalonskog kluba, a on se dogodio u 34. minuti kod rezultata 0:3.

Pjanić je magičnim dodavanjem proigrao Jordija Albu i gotovo kreirao zicer za ekipu Ronalda Koemana, koji će svoje (ne)zadovoljstvo Pjanićevom igrom potvrditi u narednim mečevima.

Barcelona već u subotu igra utakmicu La Lige na gostovanju kod Cadiza, dok je u utorak na rasporedu okršaj s Juventusom u okviru Lige prvaka.