Jedinstvo slavilo u derbiju

U kantonalnom derbiju između Jedinstva i Podgrmeča, Bišćani su upisali još jednu pobjedu rezultatom 2:0. Ekipa Mehmeda Janjoša još jednom je pokazala da se nalazi u odličnoj formi što pokazuju i rezultati iz predhodna četiri kola.

Susret Pod Borićima pratilo je oko 1000 gledalaca, ali i ovoga puta bez najvatrenijih navijača Sile Nebeske. Bišćani su već od prvog minuta krenuli na tri boda, što se i isplatilo u 37. minuti kada je Sinanović pogodio za vostvo 1:0. Igrao se 45. minut kada je isti igrač uspio da poveća vodstvo domaćih. Igrao se 60. minut kada je Jedinstvo napravilo jednu ozbiljnu priliku, ali je lopta otišla pored gola.

Pred kraj utakmice gosti iz Sanskog Mosta su pokušali ublažiti poraz, međutim ekipa Mehmeda Janjoša još jednom je pokazala da je odbrana jača strana ekipe, te je konačni rezultat glasio 2:0. Ovom pobjedom NK Jedinstvo je zadržalo 9. poziciju sa 27 osvojenih bodova, ali se značajno primaklo vrhu tabele.

Sastavi:

JEDINSTVO: Abdihodžić, Halilović, Šiljeg, Sinanović, Dizdarić, Topić, Milenković, Jasmin Abdihodžić, Marković, Rovčanin, Kovačević.

PODGRMEČ: Đurović, Ćosić, Burnić, Bešlija, Jakupović, Šehović, Jurič, Medžedović, Stakić, Muzgonja, Mikić.