Kup konfederacija: Desetka furije protiv Tahitija

Potpuno očekivano, bez imalo problema i s visokim rezultatom (10:0), reprezentacija Španije savladala je Tahiti u prvom susretu 2. kola grupe B Kupa konfederacija.
Torres je otvorio seriju pogodaka u 5. minuti, da bi u rasponu od 31. do 39. minute Španci postigli još tri gola, a redom su pogađali Silva, Torres dvije minute kasnije i Villa u 39. minuti.

U nastavku je viđeno još pet golova. Villa u 50. i 64, Torres u 57. i 79, te Mata u 66. minuti, kao i Silva u 89. minuti, nanijeli su potpunu katastrofu Tahitiju, a Torres koji je sa četiri gola ušao u historiju ovog takmičenja, uspio je u 78. minuti promašiti i penal.

Rezultati:

Španija – Tahiti 10:0 (Torres 5, 33, 57, 79, Silva 31, 89, Villa 39, 50, 64, Mata 66)