NaslovnicaMagazin

Liga prvaka: Posljednje borbe za četvrtfinale

Posljednji učesnici četvrtfinala nogometne Lige europskih prvaka bit će poznati u srijedu navečer poslije utakmica Borussia Dortmund – Juventus i Barcelona – Manchester City.

U utorak navečer su nastavak takmičenja izborili nogometaši Atletico Madrida i Monaca i tako se pridružili Real Madridu, Paris Saint Germainu, Bayernu i Portu, kojima je to uspjelo prošle sedmice.

Juventus je u prvom meču savladao Borussiju sa 2:1, ali njemački tim ima dobar rezultat i može eliminirati italijanskog šampiona.

“Milioneri” su uspjeli prebroditi krizu iz prvog dijela sezone, već tri utakmice ne znaju za poraz i nisu primili gol.

“Utakmica protiv Koelna je još jedna u nizu na kojoj nismo primili gol, što nas raduje pred revanš s Juventusom. Želimo proći dalje, mislim da možemo do četvrfinala”, rekao je trener Dortmunda Juergen Klopp.

Barca juri rekord

Tim iz Torina na ovom meču neće moći računati na organizatora igre Andreu Pirla, koji se nije uspio oporaviti od povrede butnog mišića.

“Morat ćemo povesti, možda čak postignemo i više od jednog gola”, rekao je trener “Stare dame” Massimiliano Allegri.

Barcelona će na Nou Campu dočekati Manchester City, poslije pobjede od 2:1 u prvom meču.

Španski klub ne bi trebao imati težak posao s ozbirom na formu “Građana”, koji su u posljednjem kolu engleske Premier lige izgubili od Burnleyja sa 0:1.

“Problem je što ne pobjeđujemo ekipe koje smo do sada pobjeđivali, a to je jer ne postižemo golove. Uvjeren sam da igrači daju sve od sebe, međutim, moramo nastaviti vjerovati u sebe i vratiti se na nivo na kojem smo bili”, rekao je menadžer Cityja Manuel Pellegrini.

On je dodao kako se ne plaši otkaza ako njegov tim doživi poraz od Barcelone.

“Ne mislim da je moj posao doveden u pitanje. Liga prvaka je važna, ali zna napraviti pogrešnu sliku o nekom timu. Jedna loša utakmica ili greška i ispali ste”, rekao je čileanski stručnjak.

S druge strane, katalonski gigant će pokušati domoći se rekordnog osmog plasmana u četvrtfinale elitnog klupskog takmičenja.

U utorak navečer je Monaco prošao dalje usprkos domaćem porazu 0:2 od Arsenala, no tim iz Kneževine je u Londonu slavio 3:1 i ide dalje zbog više postignutih golova u gostima.

Arsenal je pružio odličnu predstavu, no golovi Oliviera Girouda (36) i Aarona Ramseyja (79) nisu bili dovoljni za prolaz.

Penali u Madridu

Plasman u četvrtfinale je izborio i španski prvak Atletico Madrid, koji je protiv Bayer Leverkusena slavio 3:2 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Utakmica je u regularnih 90 minuta završila rezultatom 1:0, baš kao i prvi duel u Leverkusenu, a pogodak za Atletico postigao je Mario Suarez u 27. minuti.

Kako u dodatnih 30 minuta nije bilo promjene rezultata, putnik u četvrtfinale je dobiven izvođenjem kaznenih udaraca.

Kod Atletica golove su postigli Griezmann, Suarez i Torres, Raul Garcia je prebacio gol, dok je Leno obranio Kokeu.

Kod Bayera golove su sigurni bili jedino Rolfes i Castro; Oblak je odbranio udarac Calhanogluu, dok su Toprak i Kiessling prebacili prečku.

Utakmice u Dortmundu i Barceloni igraju se u standardnom terminu od 20:45 sati.

Izvor: Agencije