Miami iskoristio faulove Duranta i poveo u seriji

Miami Heat je savladao Oklahoma Thunder na svom parketu 91:85 i poveo u finalnoj seriji NBA sa 2:1.

Bila je to pomalo čudna utakmica, u kojoj su domaći igrali prilično loše, ali su ipak na kraju pobijedili. Miami je imao grozan procenat šuta od svega 33 odsto u drugom poluvremenu, u posljednjoj četvrtini imali su devet izgubljenih lopti, od čega je četiri izgubio Dwayne Wade, dok su najveće zvijezde Oklahome Kevin Durant i Russell Westbrook kombinovano šutirali 51 odsto iz igre.

Međutim, Heat je ipak stigao do pobjede, nošem sjajnom igrom LeBrona Jamesa, koji je ubacio 29 poena i imao čak 14 skokova. Ipak, može se reći kako se odlučujući, prelomni trenutak ove utakmice desio u trećoj četvrtini.
Tada je četvrti faul zaradio Kevin Durant, koji je potom morao preseliti na klupu, a bez njega Oklahoma je upola manje opasna. Durant je susret završio sa 25 poena, ali bez dovoljne minutaže. Umjesto prosječnih 46 minuta, Durant je sinoć na parketu proveo 39, a čini se kako je baš tih sedam minuta koštalo Thunder.
Westbrookovih 19 poena jednostavno nije bilo dovoljno, pogotovo kad se u obzir uzme da je u dresu Thundera još samo Kendrick Perkins sa deset poena bio dvocifren.
Kod Miamija, Dwayne Wade također vrlo dobar sa 25 poena, dok je Chris Bosh ubilježio double-double sa 10 poena i 11 skokova.