NaslovnicaSanski MostSport

Možemo predahnuti, Podgrmeč konačno pobijedio

Nogometaši Podrgmeča su u proteklu subotu došli do značajne pobjede koja ih je malo udaljila od dna tabele.

U okviru 20.  kola Prve lige Fedeeacije BiH, sanski nogometaši su  savladali Iskru u Sanskom Mostu rezultatom 2:1. Sanski prvoligaš je od prvog sudijskog zvižduka krenuo silovito prema golu gostujuće ekipe, što je rezultiralo ranim vodstvom. Ivan Jurić je već u sedmoj minuti načeo mrežu gostiju iz Bugojna. No, slavlje je kratko trajalo. Već u prvom napadu, u devetoj minuti, Iskra poravnava na 1:1, a strijelac je Senid Kulaš.
U nastavku Podgrmeč ima blagu terensku inicijativu, ali bolje šanse stvaraju gosti. No,  domaćin je u 26. minuti stigao do novog vodstva, a Almir Krantić je pogodio za 2:1 što je bio i pobjedonosni zgoditak. Igralo se po teškom i blatnjavom terenu, a sa obje strane stvoreno je nakoliko povoljnih prilika za postizanje gola. Gosti su zadnjih petnaestak minuta vršili veliki pritisak na gol domaćina, ali sve je ostalo na pokušajima. Igrač Iskre Almir Čehaja isključen je u završnici utakmice zbog dva žuta kartona. Mada je pobjeda Podgrmeča sasvim zaslužena, Iskra se pokazala kao čvrsta i kvalitetna ekipa i nećemo pogriješti ako kažemo da je u Sanskom Mostu zaslužila da ne bude poražena.
„Realno gledajući, kako smo odigrali utakmicu po lošem terenu, zaslužili smo najmanje bod. Nismo iskoristili naše prilike, a primili smo golove  iz naših grešaka. Podgrmeč je domaćinska ekipa, napadali su, a mi smo pokušali iz kontranapada da stvorimo šanse i  nismo iskoristili dvije tri velike prilike. Podgrmeč ima solidnu ekipu, momci čvrsto igraju, bore se i zasluženo su pobijedili. Mi nismo iskoristili ovu priliku na gostovanju i okrećemo se utakmicama kod kuće“, rekao je trener Iskre Salim Duraković.
S druge strane, šef Stručnog štaba Podgrmeča, Benjamin Ključanin, nije krio zadovoljstvo velikom pobjedom svoje ekipe, koja je došla nakon četiri odigrana kola proljetnog dijela prvenstva.
„Sve čestitke zaslužuju igrači. Mi smo igrali znatno oslabljeni neigranjem četiri stadardna igrača. Po veoma teškom terenu imali smo igru i inicijativu, a zadnjih petnaest minuta smo pali, ali to je bio i taktički dio da pustimo protivnika da igra kako bi pokušali da napravimo nešto iz polukontre ili kontre. Ja sam zadovoljan igrom ekipe i što je vrlo bitno njihovom borbenošću i htijenjem“, rekao je Ključanin.
Podgrmeč se nakon ove važne pobjede nalazi na jedanaestom mjestu sa 23 boda, a isti broj bodova ima i deseta Iskra. Na dvanaestom mjestu je Budućnost sa 22 boda, trinaesto  Jedinstvo ima 21 bod, na četrnaestom mjestu je Krajina sa 18 bodoava, a samo bod manje ima posljednjeplasirano Goražde.

Ispred i najbliži Podgrmeču na prvenstvenoj ljestvici su deveta Bosna i osmi Troglav sa po 24 osvojena boda, te sedmi Rudar sa 26 bodova. Svi klubovi koji se na tabeli nalaze ispod Podgrmeča imaju jednu utakmicu manje. Dakle, situacija na tabeli je i dalje dosta komplikovana, tako da jedna pobjeda ili poraz znatno mijenjaju trenutno stanje na tabeli. U narednom kolu sanski prvoligaš ide na teško i neugodno gostovanje u Cazin, kod tradicionalno ljutog protivnika Krajine.